Kilka wskazówek dotyczących projektowania ogrodów, które każdy może zastosować‍Jakie obrazy przychodzą Ci na myśl, gdy słyszysz słowo "ogród"? Może kolorowa rabata z kwiatami, kilka posągów i huśtawka? A może starannie wypielęgnowany trawnik, otoczony drewnianym płotem i zwieńczony altaną.

Projektowanie z myślą o porach roku

Bez względu na to, jak wyobrażasz sobie ogród, możesz śmiało powiedzieć, że jest to przestrzeń ważna dla Ciebie i Twojej rodziny. Ale bez względu na to, jak bardzo kochasz swój ogród, jest prawie pewne, że nie będzie on pasował, jeśli nie będziesz mieć odpowiednich wskazówek dotyczących jego projektowania. Czytaj dalej, aby poznać kilka prostych wskazówek, które pozwolą przekształcić ogród w idealną oazę relaksu, produktywności i spotkań towarzyskich.

Ogród to wspaniały sposób na cieszenie się świeżymi produktami i kwiatami, które oferują poszczególne pory roku. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że możesz wykorzystać go jako okazję do cieszenia się przebywaniem na świeżym powietrzu bez względu na porę roku. Łatwo jest zapomnieć, że pogoda może się szybko zmieniać, zwłaszcza że tak bardzo przyzwyczailiśmy się do typowo letnich miesięcy. Jeśli masz ogród, który jest zbyt mały lub zbyt duży w stosunku do pory roku, możesz stracić możliwość korzystania z pełni wrażeń.

Rozważ możliwość zbudowania ogrodu zaprojektowanego tak, aby uwzględniał pory roku. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu bez względu na porę roku i uprawiać te same rośliny bez względu na klimat panujący w Twoim miejscu zamieszkania.

Stwórz przestrzeń do relaksu

Jak już wspomnieliśmy, najlepszym czasem na korzystanie z ogrodu jest ciepła i słoneczna pogoda. Ale co zrobić, gdy nie jest ciepło i słonecznie? Albo po prostu chcesz zrobić sobie krótką przerwę od pracowitego dnia? Gdy szukasz miejsca na relaks, poszukaj obszaru z nisko rosnącymi roślinami, takimi jak cedr, świerk, sosny i klony.

Rośliny te są znane ze swoich naturalnych zapachów, które mogą wypełnić przestrzeń zapachem aromatycznego drewna. Znajdź miejsce do siedzenia w cieniu i przynieś książkę lub poduszkę relaksacyjną, abyś mógł się odprężyć i zrelaksować. Możesz nawet przynieść mały talerz ze świeżymi ciętymi kwiatami lub pojemnik z sukulentami.

Zapewnij sobie pełen komfort wybierając zestaw mebli ogrodowych z technorattanu. Technorattan jest przyjaznym dla środowiska materiałem szeroko stosowanym do produkcji mebli ogrodowych. Jest on powszechnie stosowany ze względu na swoją odporność na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, ciepło, zimno, deszcz i śnieg, a także trwałość i elastyczność. technorattanu.

 

Autorka